Перейти до вмісту

Чому санаторій «Червона Калина» опинився в центрі рейдерської розбірки

Ситуація і той інформаційний бум, що нині склалися навколо нашого лікувально-оздоровчого комплексу, інакше, як класичним українським рейдерством, назвати не можна. В останні 10 років акціонерам-співробітникам орендного підприємства «Червона Калина» доводилося постійно боронитися від зазіхань місцевих ділків від влади, в яких вже був створений проект будівництва котеджного містечка на території санаторію.

Війна велася і на юридичному рівні, і реальна – з відбиттям автобусів з «тітушками». Окрім постійної боротьби за санаторій, прийшов карантин, а потім війна. І санаторій поступово приходив в занепад. Внаслідок цього матеріально-технічна база, медичне обладнання і послуги не поновлювалися, номерний фонд не ремонтувався. За віком і станом здоровʼя дідусь вже не міг повноцінно керувати підприємством і розвивати його. Після трагічної загибелі Ярослава Сивого у 2021 році, довіреною особою Миколи Юрійовича в санаторії став його друг і соратник, чесна і порядна людина бізнесмен Леонід Рибачок, який багато років разом з дідусем займався будівництвом та розвитком санаторію.

Але для того, щоб підприємство повноцінно запрацювало і остаточно не збанкрутувало, необхідні були великі матеріальні вкладення та інвестиції. Перед керівництвом «Червоної Калини» постала дилема: або їхнє дітище ліквідують і перетворять в звичайні котеджі (що й пропонували місцеві чиновники), або зробити його окрасою Рівненського краю для лікування і оздоровлення українців. Звісно, вони не хотіли загубити справу всього свого життя.

Ось чому, у 2022р. акціонери звернулися до міжнародної компанії AREGY Group, яка займається розвитком медичної та курортної сфери в країнах Європи і в Україні. Компанія представила свій план розвитку санаторію до 2034 року (строк закінчення оренди санаторію у ФДМ) з залученням 20 мільйонів доларів інвестицій. Це була дуже вигідна пропозиція і компанії були продані 92% акцій корпоративних прав орендного підприємства. Таким чином, в кінці 2022 року в «Червону Калину» ввійшла компанія AREGY.

Та війна за право оренди не закінчилась – весь 2023 рік й по сьогодні санаторій свідомо банкрутували ззовні та максимально перешкоджали роботі нової компанії та розвитку обʼєкту. Пізніше розповім історію про те, що саме вдалося і що встигла зробити нова компанія, незважаючи на наклепи в ЗМІ, на війну в країні та внутрішні перешкоди. Але головне в тому, що міжнародна компанія, яка має власні успішні обʼєкти рекреації в різних країнах, була шокована як «будується бізнес» в Україні та як працює судова система.

Та сьогодні міжнародна компанія AREGY Group вийшла з українського ринку і відмовилася надалі інвестувати в роботу та розвиток санаторію під час рейдерства, та в економіку країни, якій це не потрібно, як ми бачимо.

Але на цьому справа не закінчилась – компанія передала команді – працівникам акції компанії, де більший пакет акцій належить прямим нащадкам Миколи Юрійовича Сивого. Тепер українська компанія AREGY U, до складу якої входять спеціалісти медицини та готельного бізнесу будуть продовжувати боротьбу за справедливість і розвивати санаторно-курортну сферу в Україні не тільки в санаторії «Червона Калина» та на інших обʼєктах. А компанія AREGY Group продовжить надавати необхідну допомогу в підвищенні компетенцій української команди, а також продовжить допомагати ЗСУ як це було з початку повномасштабної війни.

То ж я з вертаюсь до небайдужих, до друзів мого дідуся Миколи Сивого, до гостей, які люблять цей санаторій не залишатися осторонь і підтримувати нас в боротьбі за справедливість, за нашу «Червону Калину», за без корупційне майбутнє нашої держави.

Слава Україні!

Слава «Червоній Калині»!

 

Катерина Сива