Це один із немедикаментозних методів лікування деяких захворювань внутрішніх органів з допомогою звичайної медичної п`явки.
Особливості дії:
Речовини, які утворюються п`явкою, мають потужну антимікробну дію, ефективність методу пов`язана не лише зі здатністю п`явок викликати капілярну кровотечу, зменшуючи тим самим венозне кровонаповнення ураженої ділянки чи органа. Чисельні наукові дослідження показали, що п`явка виявилась цілою фабрикою біологічно активних речовин і ферментів, які при потраплянні в кров людини, мають протизапальну, знеболюючу, протинабрякову дію, знижують ймовірність утворення тромбів, покращують мікроциркуляцію, а також активують імунну систему.
В середньому на курс лікування 7-10 сеансів , сеанси призначаються через день.
Тривалість одного сеансу – в межах 60 хв.
Покази до призначення гірудотерапії:
- Гіпертонічна хвороба, атеросклероз, стенокардія
- Постінфарктний кардіосклероз, ІХС
- Шкірні захворювання (дерматози, токсикодермії, екзема)
- Офтальмологічні захворювання (глаукома, іридоцикліт, травми ока)
- Мігрень
- Безпліддя, простатит, запальні захворювання жіночих статевих органів
- Захворювання нирок та печінки
- Неврити слухових нервів, отити
- Для профілактики інсультів та інфарктів
Протипокази до призначення гірудотерапіїї:
- Гемофілія
- Стійка гіпотонія
- Вагітність
- Індивідуальна непереносимість
Пам`ятка для тих , хто лікується п`явками.
Не користуватися напередодні та в день процедури парфумами та миючими засобами з відчутним ароматом. Найкраще – дитяче мило.
В нормі після процедури кровотеча продовжується від 6 до 36 годин. Кровотеча – це один з елементів лікувальної дії п`явок. За рахунок кровотечі ліквідується венозний застій в ураженій ділянці чи органі, покращується мікроциркуляція.
Безпосередньо на ранку накладають стерильну пов`язку, а поверх неї – прокладку. Якщо прокладка протекла, її замінюють на суху, а саму пов`язку чіпати не слід. Через 12-24 години стерильну серветку потрібно змочити кип`яченою водою і вона відпаде. Аби уникнути зайвого подразнення ранок, не слід обробляти її асептичними засобами, якщо ранки труться об одяг, їх слід заклеїти бактерицидним лейкопластирем.
Приблизно у половини пацієнтів навколо рани з`являється набряк, затвердіння, почервоніння, а самі ранки сверблять (це прояви так званої місцевої алергічної реакції). У таких випадках необхідно протягом дня вжити 2-4 таблетки антиалергічного препарату (діазолін, тавегіл, супрастин тощо), а місця укусів обробити настойкою календули , софори або бальзамом «Зірочка», «Цілитель».
Душ можна приймати наприкінці наступної доби, а ванну – після появи на ранках кірочок.